Bombardohet burgu në Jemen, mbi 100 të vdekur

Lexo gjithashtu:

Në mbrëmjen e së premtes fillon Viti i Ri islam – 1441

Sipas takvimeve të bashkësive islame shqiptare dhe më gjërë, në mbrëmjen e së premtes, më 30 gusht, me...

Formimi i safëve (në namaz) në kohën e pandemisë së virusit korona

PYETJE: Selam alejkum! Jemi në dyshim se si ta formojmë safin -...

Kërkimi i natës së Kadrit…

Kërkimi i natës së Kadrit:pse nuk është mirë të bëhet ibadet vetm në natën e 27...

Anëtarësimi në shoqatat e gjuetarëve dhe gjuetia nga këndvështrimi islam

Anëtarësimi në shoqatat e gjuetarëve për hobi dhe argëtim të pastër është i ndaluar sipas Islamit.

Një tjetër krim kundër njerëzimit është regjistruar në Jemen. Aeroplanë bombardues në Arabinë Saudite shënjestruan një burg, duke vrarë më shumë se 100 njerëz.

Mjekë nga Kryqi i Kuq mbërritën në vendngjarje duke e konsideruar si më vdekjeprurësja në Jemen vitet e fundit.

Sulmi ndodhi në ambientet e burgut në jugperëndimin e vendit. Në objekt ndodheshin rreth 170 të arrestuar. Ekipet e shpëtimit po kërkojnë nën rrënoja për gjetjen e të mbijetuarve.

- Advertisement -
- Reklamë -

Më të rejat:

Pompeo: Pekini po përpiqet të fshijë fenë islame, solidaritet për të mos e lejuar

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara kanë vendosur një ndalim të hyrjes...

Kuvendi i BIK-ut miratoi themelimin e Institutit për Studime dhe Hulumtime Islame

Kuvendi i Bashkësisë Islame të Kosovës, ka mbajtur sot mbledhjen e radhës ku janë aprovuar të gjitha pikat e rëndit të...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa të reja parandaluese për përhapjen e COVID-19

Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës (BIK) duke u nisur nga parimi i ruajtjes së shëndetit, ka marrë masa dhe rekomandime të...

Nuk ka asnjë mik si ai që ka frikë nga Allahu, dhe vetëm për...

Shpesh pyesim veten se ku qëndron suksesi dhe si mund ta ndryshojmë gjendjen e muslimanëve në të cilën ata gjenden sot?!

“Gjenocidi i Srebrenicës mund të mos ndodhte”

Grupi i Solidaritetit me Bosnjën tha se gjenocidi i Srebrenicës mund të mos kishte ndodhur nëse qëllimi i fuqive të botës do...

“Hapja e Ajasofjës si xhami për adhurim rikthim në origjinalitet”

Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Ali Muhyiddin al-Qaradaghi tha se hapja e Ajasofjës si xhami për adhurim nënkupton...

Ua rekomandojmë

- Advertisement -