Familja “strehon” 60.000 bletë pa dijeni, merr 50 kg mjaltë (video)

Lexo gjithashtu:

Tregimi për një vajzë, e cila deshi të blejë një mrekulli, për ta shëruar vëllanë e saj

Vajza e vogël po qëndronte pranë derës së dhomës së vëllait të saj të sëmurë, dhe po dëgjonte...

Ish-ylli i futbollit po ndërton një xhami në Seville pas 700 vjetësh

Ish-ylli i futbollit Fred Oumar Kanoute ka mbledhur 1 milion dollarë përmes një fushate në internet për...

Tregim: Nëse do të keni punë përsëri me Allahun

Sulltan Mahmuti, i cili ishte prej sulltanëve të mëdhenj të shtetit të Gaznës, i cili ishte njëri prej...

Edukimi i fëmijëve përmes edukimit të vetvetes

Falënderimi i takon Allahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij ndihmë, falje dhe udhëzim kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga...

Mjalti, një prej begative më të mira të natyrës, mund të bëj vendin aty ku më së paku e pritni.

Duke qenë se kërkojnë kushte specifike të nxehtësisë dhe pastërtisë nga lagështira, bletët mund të ndërtojnë strofullin e tyre edhe brenda shtëpive të banimit.

Kështu, një familje nga Brisbana e Australisë është habitur së tepërmi me atë që ka gjetur në shtëpi.

Një “thesar” me hoje mjalti brenda një bletarie masive të fshehur në kulmin e shtëpisë së tyre, ishte më shumë se çfarë mund të kishin imagjinuar.

Nga aty dolën 50 kg hoje mjalti dhe 60.000 bletë që gjendeshin brenda koshereve

Videoja e heqjes së koshereve masive dhe mjaltit të lezetshëm nga tavani u bë virale në mediat sociale.

Asnjë bletë nuk u dëmtua gjatë procedurës së kryer me profesionalizëm, përkundrazi, ato shkuan te bletarët, ndërsa mjaltin e gëzoi familje “nikoqire”. /tesheshi.com/

- Advertisement -
- Reklamë -

Më të rejat:

Detyrat ndaj fëmijëve: Edukimi intelektual

Asnjë fe dhe ideologji në historinë njerëzore nuk e theksoi dhe afirmoi dijen dhe pjekurinë intelektuale siç bëri...

Kreu i BFI-së në mesazhin e Bajramit: T’i lutemi Zotit për ta tejkaluar sprovën...

Ushtruesi i detyrës kryetar i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Maqedoninë e Veriut, Shaqir Fetahu, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e...

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës: Anulohet namazi i Bajramit për shkak të COVID-19

Në Kosovë nesër nuk do të falet namazi i Bajramit për shkak të situatës epidemiologjike me koronavirusin e ri (COVID-19), bëri të...

Filipine, Kurban Bajrami shpallet pushim zyrtar

Në Filipine dita e parë e Kurban Bajramit është shpallur pushim zyrtar, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyra e presidencës...

Hutbeja e Bajramit të Kurbanit – 2020

E falënderojmë Allahun e Plotfuqishëm, që na mundësoi ta presim edhe një Bajram të Kurbanit – festën e haxhillëkut dhe kurbanit.

Si ndërtohen urat!

Falënderimi i qoftë Allahut të Madhërishëm, kurse bekimi dhe paqja qoftë mbi Pejgamberin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi shokët e tij....

Ua rekomandojmë

- Advertisement -