Gjermani, evakuohet xhamia për shkak të alarmit për bombë

Lexo gjithashtu:

Mos e shit dinjitetin tënd

Në kohën kur Britania e Madhe kishte shtrirë pushtimin edhe në tokat Indiane tregohet se si një...

Ilaçi për çdo shqetësim dhe frikë

Vëllezër të dashur! Erdhi një djalë i ri tek unë para ca kohësh dhe...

Xhamia e Behlul Dânës

Tregohet se disa njerëz po ndërtonin një xhami dhe, teksa ishin duke e ndërtuar erdhi Behlul...

Kur pendimi që vjen me vonesë

"Edhe miliarderët vdesin dhe në varr nuk marrin asgjë" Kur Sulltan Muhamed ibn Mahmud...

Xhamia Yavuz Sultan Selim në Manheim të Gjermanisë është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë, raporton Anadolu Agency (AA).

Alarmi për bombë në xhaminë e Unionit Turko-Islam për Çështjet Fetare (DITIB) u dërgua në orën 9:30 sipas kohës lokale.

Një ekip special me 40 persona u dërgua në terren ndërsa për kontrollin në terren marrin pjesë qen të trajnuar special.

Ismail Hakki Cakir, kreu i këshillit të xhamisë, tha se për alarmin menjëherë lajmëruan policinë e cila menjëherë arriti në vendin e ngjarjes.

Në xhami, alarm për bombë ka pasur edhe më 22 korrik, që doli të jetë i rremë.

- Advertisement -
- Reklamë -

Më të rejat:

Detyrat ndaj fëmijëve: Edukimi intelektual

Asnjë fe dhe ideologji në historinë njerëzore nuk e theksoi dhe afirmoi dijen dhe pjekurinë intelektuale siç bëri...

Kreu i BFI-së në mesazhin e Bajramit: T’i lutemi Zotit për ta tejkaluar sprovën...

Ushtruesi i detyrës kryetar i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Maqedoninë e Veriut, Shaqir Fetahu, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e...

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës: Anulohet namazi i Bajramit për shkak të COVID-19

Në Kosovë nesër nuk do të falet namazi i Bajramit për shkak të situatës epidemiologjike me koronavirusin e ri (COVID-19), bëri të...

Filipine, Kurban Bajrami shpallet pushim zyrtar

Në Filipine dita e parë e Kurban Bajramit është shpallur pushim zyrtar, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyra e presidencës...

Hutbeja e Bajramit të Kurbanit – 2020

E falënderojmë Allahun e Plotfuqishëm, që na mundësoi ta presim edhe një Bajram të Kurbanit – festën e haxhillëkut dhe kurbanit.

Si ndërtohen urat!

Falënderimi i qoftë Allahut të Madhërishëm, kurse bekimi dhe paqja qoftë mbi Pejgamberin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi shokët e tij....

Ua rekomandojmë

- Advertisement -