Hixhabi i fitores: Nike prezanton burkinin e ri për gratë muslimane

Lexo gjithashtu:

Pamje ‘rrëqethëse’ nga Meka, hapësira rreth Qabesë e boshatisur

Në fillim të muajit Arabia Saudite vendosi ndalimin tërë ditor të lëvizjes në Mekë dhe Medinë, në...

Çavusoglu: Muslimanët në të gjithë botën përballen me shumë sfida

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se muslimanët në të gjithë botën përballen...

Organizata e Bashkëpunimit Islamik apelon për të luftuar islamofobinë

Organizata e Bashkëpunimit Islamik (OBI) u bëri thirrje liderëve evropianë të kalojnë në veprim për të luftuar...

Jakubi a.s. dhe ndikimi i stresit psikik në humbjen e shikimit

“U largua prej tyre dhe tha: “O i mjeri unë për Jusufin!” Sytë i ishin zbardhur prej...

Duke filluar nga 1 shkurt, një koleksion i ri i rrobave të notit Nike Victory Swim do të shfaqet në dyqanet Nike në të gjithë botën. Pjesë e koleksionit do të jetë dhe Nike Victory Swim Hijab – një burkini që synon gratë muslimane.

Koleksioni i ri është bërë nga një pëlhurë e lehtë dhe që mund të thahet shpejt. Veçanërisht domethënës është fakti që Nike Burkini i ri ka një faktor mbrojtjeje nga dielli UPF40 + (një tregues i raportit të rrezatimit ultravjollcë me dhe pa pëlhurë mbrojtëse).

“Dizajni i koleksionit Nike Victory Swim plotëson një gamë të gjerë të nevojave dhe pasqyron angazhimin e Nike për dizajn gjithëpërfshirës,” tha kompania, e cila filloi prodhimin e hixhabit musliman përsëri në vitin 2017. /tesheshi.com/

- Advertisement -
- Reklamë -

Më të rejat:

Kuriozitete lidhur me Kur’anin

Kaptina më e gjatë në Kur’an është el-Bekare, që ka 286 ajete. Kaptina më të shkurta...

Detyrat ndaj fëmijëve: Edukimi intelektual

Asnjë fe dhe ideologji në historinë njerëzore nuk e theksoi dhe afirmoi dijen dhe pjekurinë intelektuale siç bëri feja Islame. All-llahu i Madhëruar me...

Kreu i BFI-së në mesazhin e Bajramit: T’i lutemi Zotit për ta tejkaluar sprovën...

Ushtruesi i detyrës kryetar i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Maqedoninë e Veriut, Shaqir Fetahu, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e...

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës: Anulohet namazi i Bajramit për shkak të COVID-19

Në Kosovë nesër nuk do të falet namazi i Bajramit për shkak të situatës epidemiologjike me koronavirusin e ri (COVID-19), bëri të...

Filipine, Kurban Bajrami shpallet pushim zyrtar

Në Filipine dita e parë e Kurban Bajramit është shpallur pushim zyrtar, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyra e presidencës...

Hutbeja e Bajramit të Kurbanit – 2020

E falënderojmë Allahun e Plotfuqishëm, që na mundësoi ta presim edhe një Bajram të Kurbanit – festën e haxhillëkut dhe kurbanit.

Ua rekomandojmë

- Advertisement -