Sinead O’Connor shkëlqen në “The Late Late Show”, këndon si përpara por me veshjen islame (video)

Lexo gjithashtu:

Shejtanët i thanë iblisit: „o udhëheqësi ynë, pse gëzohesh më shumë kur vdes një dijetar sesa një i devotshëm?!“

Dijetari islam (ai që i kupton dhe zbaton rregullat fetare) është më i mirë dhe më i...

A lejohet të merret para me rastin e leximit të Kur’anit?

PYETJA: Esselamu alejkum! Unë për çdo vit gjatë ramazanit bëj porosi...

Lidhe devenë pastaj mbështetu në Allahun

Fatkeqësitë shkatërruese të cilat ndodhin kohë pas kohe si pjesë e ligjeve natyrore sipas së cilave  natyra jeton, zhvillohet...

“Gjenocidi i Srebrenicës mund të mos ndodhte”

Grupi i Solidaritetit me Bosnjën tha se gjenocidi i Srebrenicës mund të mos kishte ndodhur nëse qëllimi...

Këngëtarja e irlandeze, Sinedad O’Connor, ka bërë mbrëmë paraqitjen e saj të parë si këngëtare prej se u konvertua në besimin islam.

Këngëtarja e njohur për hitin Nothing Compares to You e risolli atë pa komplekse, teksa mbante veshur një fustan modest të kombinuar me shaminë islame.

Këngëtarja 52-vjeçare ishte e ftuar në ‘RTE One’s The Late Late Show’ në Dublin, ku u pa me me djalin e saj Shane Lunny. Ndërkohë, pas konvertimit në Islam, Sinead ndërroi edhe emrin dhe tashmë preferon te thirret Shuhada Davitt.  /tesheshi.com/

- Advertisement -
- Reklamë -

Më të rejat:

Reagim i KMSHZ-së në lidhje me sulmet në Francë

Komuniteti Musliman Shqiptar në Zvicër është duke i ndjekur me vëmendje ngjarjet e fundit në Evropë dhe...

Me të vërtetë, Pejgamberin a.s. e keni shembull të mrekullueshëm…

Falënderimi i qoftë Allahut, Zotit të Lartëmadhërishëm dhe Krijuesit të të gjitha gjërave, të gjalla dhe jo të gjalla. Sundimtarit të Mëshirshëm të Ditës...

Ta paraqesim Pejgamberin a.s. në mënyrën më të mirë

Karikaturistët e bënë  atë që neve muslimanët nuk mundëm, e vendosën emrin e Muhamedit a.s. në skenën botërore.  Tani sfida kalon tek ne, që...

Dashuria e Pejgamberit s.a.v.s për njerëzimin

“Nuk jam dërguar të mallkoj, por jam dërguar si mëshirë për të gjitha botët.” Kurani na njeh me personalitetin e Pejgamberit...

Përse e ngremë zërin kur zemërohemi?

Profesori vërejti se një grup studentësh bërtisnin ndaj njëri tjetrit gjatë një debati mes tyre. U afrua dhe i pyeti: "Përse njerëzit ngrenë zërin...

Lexoni se çka i ka shkruar Allahut Merjemja e vogël!

(Mundohuni të mos qani në dëshirën e kësaj vajze) U zgjova herët, si zakonisht… edhe pse sot e kam ditë...

Ua rekomandojmë

- Advertisement -